Hotelarz z Polski jedzie na zawody WorldSkills w Szwajcarii

Wśród wielu atutów mojej pracy jest to, że mogę poznawać pasjonatów hotelarstwa młodszego pokolenia. Zdolnych, ambitnych, kreatywnych ludzi rozumiejących i pielęgnujących ideę autentycznej gościnności, która niestety się zatraca. Dzięki nim jest nadzieja, że wciąż będą miejsca, w których poczujemy się „jak w domu” – mile widziani, zaopiekowani, zrozumiani.

Jednym z takich młodych talentów jest Dawid Miotk z Żukowa, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. W listopadzie 2021 roku, podczas ogólnokrajowych zawodów SkillsPoland w Gdańsku, Dawid zdobył bilet do Szanghaju na ogólnoświatowe WorldSkills, zwane Branżowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które miały się odbyć jesienią tego roku. Niestety z powodu pandemii zawody w Chinach zostały anulowane. Na szczęście to nie był koniec przygody Dawida. Tegoroczna międzynarodowa rywalizacja została przeniesiona do 15 krajów, gdzie ponad 1000 liderów różnych branż z 58 państw będzie rywalizować w 61 konkurencjach.

 

 

Dawid pojedzie do Montreax w Szwajcarii, by reprezentować Polskę w konkurencji Obsługa Gości Hotelowych. W dniach 6-9 października 2022 roku będzie rywalizował z rówieśnikami, m.in. Chin, Japonii, Filipin, Kazachstanu, Francji, Niemiec, o tytuł najlepszego hotelarza na świecie. Opiekunką Dawida jest jego nauczycielka zawodu ze szkoły Katarzyna Thiel-Winkler, która będzie mu towarzyszyć na miejscu.

Zawody w konkurencji Obsługa Gości Hotelowych (eng. Hotel Reception) będą składać się z 18 konkurencji. Rywalizacja skupia się głównie na umiejętnościach miękkich, działaniu w sytuacjach kryzysowych, wystąpieniach publicznych, marketingu.

 

 

WorldSkills to największy na świecie konkurs dedykowany młodzieży w wieku do 23 lat, promujący szkolnictwo zawodowe. Wachlarz konkurencji podzielony jest na 6 obszarów zawodowych: technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Więcej o WorldSkills: www.en.wikipedia.org
WorldSkills Poland: www.worldskillspoland.org.pl

Cóż za fantastyczne doświadczenie dla tak młodego człowieka. Już sam udział w międzynarodowym wydarzeniu jest ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że mogę należeć do grupy wspierającej Dawida w przygotowaniach do konkursu.

Powodzenia, Dawidzie!

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: