Hotel z pomysłem 2020

Magazyn Hotelarz ogłosił wyniki 14. edycji konkursu „Hotel z pomysłem”.
Spośród 30 zgłoszonych obiektów, grono 25 ekspertów branży i projektantów wybrało zwycięzców.
Ponownie miałem okazję być jurorem i oddać głosy na obiekty, które według mnie miały szczególny pomysł na siebie  pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, innowacyjnych rozwiązań i oferty oraz odzwierciedlenia lokalności i historii miejsca.

 

Bezkonkurencyjna okazała się Cukrownia Żnin, flagowy obiekt Grupy Arche otwarty w byłej cukrowni. Kompleks położony na 34 hektarach składa się z hotelu w hali produkcyjnej, centrum konferencyjnego w głównym magazynie, restauracji w elektrowni fabrycznej, minibrowaru w parowozowni, sali kinowej w silosie, parku wodnego w kolejnym magazynie i własnej plaży nad jeziorem.
Cukrownia Żnin dołączyła tym samym do grupy innych „Hoteli z pomysłem”, m.in. Moxy Warszawa Praga, Renaissance Airport Warszawa, Indigo Warszawa, Viena House Andel’s Łódź, czy Puro Gdańsk.

 

Drugie miejsce zajął hotel marki Nobu w Warszawie.
Niestandardowy obiekt pod wieloma względami. Połączenie architektury różnych stylów – klasyki i nowoczesności, japońskiego minimalizmu i art deco.

 

W finałowej trójce znalazł się także Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane.
Pięciogwiazdkowy hotel otwarty w rozbudowanej Willi Marilor z początku 20. wieku, z autorską restauracją Modesta Amaro. Wnętrza hotelu nawiązują do klimatu dwudziestolecia międzywojennego.


zdjęcia własne wymienionych obiektów

 

Każdy z jurorów miał wytypować TOP5 swoich faworytów.
Tak głosowałem ja wraz z uzasadnieniem.

1. CUKROWNIA ŻNIN 
Panu Grochowskiemu nie można odmówić wizji i rozmachu. Cukrownia Żnin, to druga po Zamku Janów Podlaski znakomita realizacja grupy Arche. Budowlana ruina wskrzeszona niczym feniks z popiołów z oryginalnym pomysłem na nowe życie i nowe funkcje. Niepowtarzalne miejsce w skali kraju. Inwestycja w taki zabytek, to niewątpliwie współczesna forma patriotyzmu. Duże brawa.

2. NOSALOWY PARK HOTEL & SPA ZAKOPANE 
Nosalowy Park od samego początku był planowany z zamysłem stworzenia wiodącego hotelu w Zakopanem i jednego z najlepszych w Polsce. I choć wielu inwestorów ma takie ambicje, nie każdy potrafi im podołać. W tym przypadku zadanie się udało, co potwierdzają znakomite opinie gości. Zespół hotelowy starannie przygotował się do otwarcia, projektując doświadczenia na każdym etapie pobytu. Profesjonalne guest relations i concierge, renomowane spa z linią własnych kosmetyków, oferta śniadań, które są doświadczeniem samym w sobie, no i restauracja sygnowana nazwiskiem Amaro.

3. HOTEL TRAUGUTTA3 BIAŁYSTOK
Wyrazy uznania dla inwestora za odtworzenie zabytkowego budynku i stworzenie hotelu, które pisze własną nową historię, jednocześnie pielęgnując tradycję miejsca. Niezwykła dbałość o szczegóły. Tu nic nie jest z przypadku. Właścicielka i personel dokładają wszelkich starań, by goście poczuli się wyjątkowo, co ma odzwierciedlenie w bardzo wysokich opiniach.

4. HOTEL J.J.DARBOVEN
Hotel J.J.Darboven jest przykładem na to, że hotel ekonomiczny nie musi być nudny. Wystarczą chęci i oryginalny pomysł. Inwestor postawił na przytulne wnętrza inspirowane jego dwiema pasjami – końmi i kawą. Dla wygody, goście mogą samodzielnie się zameldować za pomocą aplikacji mobilnej, co w obecnych pandemicznych czasach bywa bardzo przydatne. Rzecz jasna, można tu nie tylko napić się znakomitej kawy, ale także wziąć lekcje jazdy konnej w przyhotelowej szkółce jeździeckiej.

5. HOTEL IBIS STYLES LUBLIN
Ibis Styles to jedna z moich ulubionych marek hotelowych, którą chętnie wybieram w trakcie podróży. Cieszy mnie jej dynamiczny rozwój w Polsce. Ibis Style Lublin to nieszablonowe wnętrza inspirowane lokalnymi legendami, przyjazna dla gości przestrzeń, nieformalna atmosfera i świetna kuchnia. Za pomocą kodów QR rozmieszczonych w częściach publicznych goście mogą dowiedzieć się więcej o historii miasta. Znakomity hotel w swojej kategorii.

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: