Hotel jako dzieło sztuki

reklama

The EARTH without ART is just EH
….
Nie jestem specjalistą od sztuki, ale lubię się nią otaczać. Jestem estetą.
Już jako 10-latka interesowała mnie sztuka plastyczna. Zamiast lekcji gry na akordeonie w Młodzieżowym Domu Kultury, na które posyłali mnie rodzice (mój tata, zapalony gitarzysta, myślał że może zostanę muzykiem), wolałem chodzić do pracowni plastycznej obok, w której przypatrywałem się, jak uczniowie rysują i malują obrazy.

Kilka miesięcy temu nabyłem dwa obrazy w Galerii Xanadu w Warszawie, które miałem na oku od dawna – „United” Anny Nosowicz-Ruiz (na dolnym zdjęciu) oraz „Odłamki 1” Agaty Czeremuszin-Chrut (na górnym zdjęciu). Z przyjemnością codziennie na nie spoglądam.

Cenię również dobrą sztukę w różnej formie we wnętrzach hotelowych i mam kilka ulubionych hoteli, które zadbały o taką kolekcję…

PURO Hotels Kraków Kazimierz, Łódź, Warszawa), Raffles Europejski w Warszawie, Stalowa52  w Warszawie, SixtySix w Warszawie, H15 Boutique w Warszawie, Indigo w Warszawie, The Whitby w Nowym Jorku, Pacai w Wilnie, The Slate Phuket, Cooton House w Barcelonie, Boscolo Exedra i Le Negresco w Nicei oraz The Fife Arms Breamer w Szkocji.


The Fife Arms Breamer w Szkocji i oryginalny Picasso 


Raffles Europejski w Warszawie, obraz autorstwa Agnieszki Brzeżańskiej 

_______________________________________________

Czytaj więcej… Art Concierge w Raffles Europejski Warsaw 

_______________________________________________

Widzę podobieństwo między hotelami i sztuką.
Doświadczyłem już wiele Hoteli, które porównuję do Sztuki. Dlaczego?
Nie dlatego, że są po prostu estetyczne. Ponieważ wywołują u mnie emocje, inspirują, zachęcają by się zatrzymać i się im przyglądać.
Odbiorca mając do porównania dwa hotele (dwa obrazy) może powiedzieć – Nie widzę większej różnicy. To jest hotel (obraz) i to jest hotel (obraz).
Każdy może namalować obraz i otworzyć hotel. Jednak stworzenie autentycznego hotelu, zwłaszcza luksusowego, i autentycznego dzieła sztuki wymaga talentu jego twórcy (warsztatu), zmysłu, konsekwencji, wypracowanej techniki i dbałości o detale.


Arthotel Stalowa52 w Warszawie

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: