Hotel Europejski w Warszawie odzyska dawną świetność pod marką Raffles Hotels & Resorts
W końcu ruszyła przebudowa Hotelu Europejski przy Krakowskim Przedmieściu.
Przyszłym operatorem został Raffles Hotels & Resorts, marka której właścicielem jest Fairmont Raffles Hotels International z siedzibą w Kanadzie, posiadającą 88 hoteli w 27 krajach, funkcjonujących pod markami Fairmont, Raffles i Swissotel.
Efektem remontu ma być: 100 luksusowych pokoi hotelowych oraz butiki i biura klasy A o powierzchni 6,5 tys. mkw.
Łączne koszty renowacji szacowane są na 65 mln euro. Około 1/3 tych kosztów pokryje nowy inwestor – spółka Takami Holding, a pozostałe 2/3 pochodzą ze źródeł zewnętrznych. Ponowne otwarcie obiektu planowane jest na początek 2017 roku.
Zdjęcie: Cukiernia Laurenta Lourse w Hotelu Europejskim, fotografia z 1875 roku.
Hotel Europejski otwarty został 1 stycznia 1857, ówcześnie używając nazwy Hotel d’Europe.
W czasach II RP hotel pełnił funkcję siedzib poselstw Belgii, Brazylii, Finlandii oraz Hiszpanii. W 1938 hotel dysponował 250 pokojami.
Po II wojnie światowej został odbudowany i ponownie otwarty 2 lipca 1962 jako hotel Orbisu.
Zamknięty 30 czerwca 2005, trafił w ręce spadkobierców właścicieli. W 2012 dwie trzecie udziałów w spółce będącej właścicielem hotelu kupiła szwajcarska milionerka Vera Michalski-Hoffmann.
Znamienici goście: Marlena Dietrich, Indira Gandhi, Robert Kennedy, Artur Rubinstein, Stanisław Witkiewicz, Zogu I (król Albanii).
Historia Raffles Hotels & Resorts, wielokrotnie nagradzanej, luksusowej międzynarodowej firmy hotelarskiej, sięga 1887 roku, kiedy to w Singapurze otwarto Raffles Hotel (na zdjęciu powyżej).
W portfolio firmy znajduje się obecnie dziesięć nieruchomości. Są to zarówno zaciszne ośrodki, jak i hotele usytuowane w kluczowych lokalizacjach na całym świecie: w Singapurze, Kambodży, Chinach, Filipinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Paryżu i na Seszelach, a każdy z nich jest oazą dla podróżujących.
Wkrótce zostaną otwarte hotele w Chinach – Raffles Hainan, Indonezji – Raffles Jakarta, i Turcji – Raffles Istanbul Zorlu Center.
Zdjęcie: Raffles Dubai, United Arab Emirates
Zdjęcie: Le Royal Monceau Raffles Paris
Stanowiąc atrakcyjną mieszankę kultur i stylów, każdy hotel z rodziny Raffles ma swoją indywidualną osobowość i atmosferę oraz własną historię do opowiedzenia.
To, co je łączy, to wierność kultywowanej przez Raffles tradycji opierającej się za zapewnianiu gościom troskliwej, indywidualnej i dyskretnej obsługi.
Zdjęcie: Raffles Beijing Hotel, China
Zdjęcie: Raffles Makkah Palace, Saudi Arabia
Zdjęcie: Raffles Praslin, Seychelles
Symbolem oazy jest Travellers’ Palm (palma podróżników). Według lokalnych wierzeń to właśnie tego spektakularnego drzewa wypatrywali niegdyś podróżni, dla których woda znajdująca się u nasady liści przynosiła orzeźwienie, a orientacja liści w kierunku wschód-zachód wskazywała kierunek służąc jako swego rodzaju kompas.
Pingback: Hotel Bristol w Warszawie – luksus w każdym calu | Enjoy your stay!