Hotel 25Hours One Central w Dubaju – recenzja

reklama

Dubaj znany jest z ambicji do bycia NAJ. Tu znajduje się najwyższy budynek na świecie (Burj Khalifa), największe centrum handlowe (The Dubai Mall), największa sztuczna wyspa (The Palm), największe koło obserwacyjne (Ain Dubai), największa rama (The Dubai Frame), największa fontanna (The Dubai Fountain), czy najgłębszy basen do nurkowania (Deep Dive Dubai). Również w Dubaju znajduje się najwyższy hotel na świecie (Gevora) i największa ilość pięciogwiazdkowych hoteli (ponad 100).

Jednym z nich jest niedawno otwarty hotel 25Hours One Central z sieci Accor, pierwszy obiekt tej marki poza Europą. I znowu rekordowy, gdyż jest to największy hotel 25Hours na świecie, 434 pokoje, i jedyny pięciogwiazdkowy w portfolio. W końcu to Dubaj. Jednak nie wybrałem go ze względu na pięciogwiazdkowy standard. Gwiazdki nie mają dla mnie większego znaczenia. Ważne, by obiekt miał charakter, atrakcyjną lokalizację, przyzwoite opinie i ciekawą historię do opowiedzenia.

 

 

Taki też jest Hotel 25Hours One Central. Położony w centrum stolicy emiratu, naprzeciwko Muzeum Przyszłości, w pobliżu stacji metra World Trade Center, którym dojedziemy trzy stacje dalej do Burj Khalifa i The Dubai Mall.
Hotel 25Hours One Central odzwierciedla nowoczesną twarz Dubaju – energetyczną, zabawną, wyzwoloną i kosmopolityczną. Design hotelu nie ma nic wspólnego z luksusem, z którego słynie Dubaj. Choć o tym luksusie się więcej mówi niż faktycznie doświadcza, trochę jak w Polsce. Wnętrza inspirowane są lokalnością i tradycją pustynnych ludów, czemu znajdziemy wyraz na każdym kroku, nawet w windach i na korytarzach. Każde piętro to inna opowieść ze zmieniającym się wystrojem i grafikami. Zaprojektowany z myślą o współczesnych nomadach, obywatelach świata, poszukujących przygód, a nie tylko miejsca do spania. Części publiczne hotelu kojarzyły mi się z arabskim targowiskiem, zwanym sukiem, gdzie turyści mieszają się z lokalesami.

 


goście mogą bezpłatnie wypożyczyć MINI do zwiedzania miasta

 

W olbrzymim lobby pod imponującym malowidłem na suficie stoi tzw. Fontanna Opowieści, która została wypełniona 5.000 książek. W całym hotelu do dyspozycji gości jest blisko 10.000. Na antresoli dostępna jest w pełni wyposażona przestrzeń coworkingowa i eventowa, sale konferencyjne, pokój gier, studio do nagrywania podcastów, a także… studio garncarskie! Goście mogą posłuchać muzyki odtwarzanej z ponad 500 płyt winylowych puszczanych na gramofonach oraz z kaset w walkmanach z lat 80.

 

 

Zarezerwowałem standardowy pokój Medium Bedouin, ale jako członek programu ALL ze statusem Gold otrzymałem upgrade do kategorii Large Glamping. Przestronny pokój o powierzchni 36 mkw był bardzo komfortowy. Poza wygodnym łóżkiem i miejscem do pracy, szybkim Internetem, zestawem do parzenia herbaty i szerokim prysznicem z deszczownicą, pokoje wyposażone są w kilka zabawnych elementów, jak hamaki, maskotki wielbłąda, analogowe telefony, czy żartobliwe zawieszki na klamkę drzwi odpowiadające klasycznym ‘proszę posprzątać’ i ‘nie przeszkadzać’.

 

 

Czytaj więcej…
Heritage Safari Dubai – pustynna przygoda 

 

 

Oferta gastronomiczna hotelu to dwie restauracje, w tym Tandoor Tina łącząca smaki kuchni brytyjskiej i hinduskiej. Tutaj serwowane są także śniadania z klasycznym English Breakfast. Bar NoMad to craftowe piwa oraz słone i słodkie przekąski podawane na patio przez wytatuowanych kelnerów w t-shirtach z komiksowymi nadrukami.

Z kolei na szóstym piętrze znajduje się zewnętrzny basen ze strefą relaksu pod parasolami oraz prawdziwie miejska dżungla z barem Monkey z muzyką graną przez DJ-a i kapitalnymi widokami za dnia i w nocy.

 


restauracja Tandoor Tina


patio


widok na Muzeum Przyszłości 


Monkey Bar

 

Zauważyłem, że personel – odźwierny, konsjerż, recepcjoniści, hostessa w restauracji, czy barman, mają po prostu fun ze swojej pracy. Zachowywali się swobodnie, ubrani w swobodne uniformy, komunikowali się bezpośrednio, sami nawiązywali rozmowę. Sprawiali, że czułem się nie jak gość w hotelu, a jak w domu u dobrych znajomych.

Hotel 25Hours One Central w Dubaju jest 13 obiektem w portfolio marki 25Hours, która obecna jest najliczniej w Niemczech oraz w Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Danii i Francji. W przygotowaniu jest kolejnych 6 inwestycji.
Było to moje pierwsze doświadczenie z marką 25Hours i na pewno nie ostatnie.

 

 

Trochę liczb:
pokój ze śniadaniem – od 750 zł

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: