Ekskluzywne apartamenty w pięciogwiazdkowych hotelach w Polsce
W Polsce mamy już blisko 100 hoteli oficjalnie skategoryzowanych jako pięciogwiazdkowe. Choć nie oznacza to, że mamy aż tyle luksusowych hoteli. Ten rynek akurat jest u nas na wstępnej fazie rozwoju. Niemniej mamy dobry produkt, w niektórych przypadkach wybitny w porównaniu do innych krajów.
Jednym z elementów solidnego pięciogwiazdkowego obiektu jest posiadanie w ofercie apartamentu najwyższej kategorii, zwanego najczęściej Prezydenckim. Ich nazewnictwo przybiera także inne określenia, jak Królewski, Grand, Executive, Penthouse lub pochodzi od nazwisk znamienitych osobistości, które w nim mieszkały. Apartamenty takie cechuje nie tylko unikalny styl wnętrz, meble wykonane z materiałów najwyższej jakości, detale od najlepszych projektantów czy sztuka, ale również wyposażenie niespotykane w pokojach niższej kategorii oraz dodatkowe udogodnienia i usługi wliczone w cenę.
Prywatny kamerdyner, 17-wieczne freski, rozległy taras z jacuzzi i widokiem na zachód słońca, salon z fortepianem, gabinet dawnego premiera Polski. Za tego typu doświadczenie trzeba zapłacić nawet ponad 30 tys. PLN za noc. Choć to i tak dużo mniej, niż ceny w luksusowych hotelach za granicą, gdzie doba hotelowa potrafi kosztować 25 tys. USD/EUR. Od okazałych pałacowych wnętrz, przez nowoczesną elegancję, po surowy minimalizm. Oto ekskluzywne apartamenty w pięciogwiazdkowych hotelach.
Bristol Luxury Collection, Warszawa
Apartament Paderewski to perła w koronie historycznego hotelu Bristol. Jeden z najbardziej okazałych hotelowych apartamentów w kraju, który podlega ochronie konserwatora zabytków. Jego nazwa pochodzi od nazwiska polskiego premiera Ignacego Jana Paderewskiego, który był współtwórcą hotelu. Apartament ma powierzchnię 110 mkw. Został urządzony w stylu Ludwika XV i Ludwika XVI. Składa się z przestronnego salonu z jadalnią, wydzielonej sypialni oraz dwóch łazienek z wannami wyłożonych białym marmurem. Za oknami rozpościera się spektakularny widok na Krakowskie Przedmieście. Zebrano wiele detali, które przywołują historycznego ducha i nadają apartamentowi niezwykłego uroku, w tym oryginalne biurko Paderewskiego, fortepian, ponad stuletnia skrzypiąca szafa i konstrukcja łoża. Cena apartamentu zaczyna się od ponad 7.000 PLN. Gościom przysługuje transfer hotelową limuzyną oraz możliwość wysłuchania prywatnego koncertu fortepianowego na powitanie przy pobycie na minimum 2 noce.
Miałem okazję gościć w apartamencie, a o moich wrażeniach przeczytacie TUTAJ.
Raffles Europejski, Warszawa
Historyczna Sala Pompejańska dawnego Hotelu Europejskiego, którego historia sięga 1857 roku, to dzisiaj część Apartamentu Królewskiego, najwyższej kategorii w hotelu Raffles Europejski. Zachwyca znakomitym stylem, łączącym historię z nowoczesnością. Pełno tu starannie dobranej sztuki i designerskich detali. Na powierzchni 200 mkw znajduje się narożny salon z barem, połączony z jadalnią i gabinetem, z którego korytarzem przejdziemy do głównej sypialni z garderobą. Do dyspozycji gości dostępna jest także prywatna kuchnia. Raffles Europejski jest obecnie wiodącym hotelem w Polsce, chętnie wybieranym przez celebrytów i gwiazdy światowego formatu. Koszt pobytu w Apartamencie Prezydenckim wynosi 33 tys. PLN. W tej cenie jest opieka prywatnego kamerdynera.
W Królewskim nie spałem, ale przy okazji pobytu okolicznościowego miałem przyjemność zjeść w nim śniadanie.
Hotel Presidential, Warszawa
O samym hotelu było ostatnio bardzo głośno. Najpierw za sprawą domniemanej wizyty Taylor Swift (ostatecznie, już po jej wyjeździe okazało się, że nocowała po sąsiedzku w hotelu InterContinental), a potem nagle gruchnęła wiadomość o zmianie po 35 latach nazwy hotelu z Marriott na Presidental właśnie. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Niedawno wyremontowany, dwupoziomowy Apartament Prezydencki, który znajduje się na najwyższych piętrach budynku (40. i 41.), jest drugim po hotelu Raffles najdroższym apartamentem hotelowym w Polsce. Gościło w nim kilku amerykańskich prezydentów, stąd nowa nazwa hotelu. Na powierzchni 260 mkw znajduje się przestronny salon z wysokim na 6 metrów sufitem, z fortepianem, jadalnia, w pełni wyposażona kuchnia, garderoba, dwie sypialnie i dwie łazienki z wannami. Dodatkowo goście z apartamentu mają gwarantowany wstęp do saloniku Executive Lounge, gdyby im się znudziła prywatna przestrzeń. Trzeba się liczyć z wydatkiem około 25.000 zł za noc, plus 8% VAT.
Hotel Warszawa, Warszawa
Ikoniczny budynek Prudential wzniesiony w stylu Art Deco, jeden z symboli przedwojennej stolicy, to dzisiaj pięciogwiazdkowy hotel Warszawa z grupy Likus Hotele i Restauracje, którego nie trzeba szczególnie przedstawiać. Na ostatnim 16. piętrze znajduje się dwupoziomowy Penthouse o powierzchni 160 mkw, z dwiema sypialniami, stołem jadalnianym i gabinetem. Do tego dochodzi jeszcze trzeci poziom, czyli prywatny taras na dachu o powierzchni 175 mkw z panoramicznym widokiem na Warszawę. Koszt doby hotelowej kształtuje się na poziomie 8.500 PLN.
Nobu, Warszawa
Apartament Nobu to najwyższy kategorią apartament w hotelu Nobu Warsaw. Charakteryzuje się, jak na markę przystało, minimalizmem, nie pozbawionym jednak pięknych detali. Apartament ma powierzchnię 109 mkw i mieści się na 6. piętrze nowoczesnego skrzydła budynku, który przylega do dawnego hotelu Rialto. Koszt wynajmu apartamentu zaczyna się od 9.400 PLN. Cena zawiera śniadanie, butelkę szampana na powitanie, transport limuzyną z lotniska Chopina w obie strony. Przy okazji chciałbym rozwiać pogłoski, które wciąż krążą po mieście od czasu otwarcia hotelu w 2020 roku – Robert De Niro nie jest właścicielem hotelu, a współwłaścicielem marki Nobu, pod którą obiekt działa. Właścicielem jest firma Tacit Investment, do której należy także wrocławski hotel The Bridge MGallery Collection.
Sofitel Victoria, Warszawa
Położony w sercu Warszawy przy pl. Piłsudskiego, Sofitel Victoria to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych hoteli w Polsce. W czasach PRL-u był symbolem luksusu dostępnego tylko dla wybranych. Zlokalizowany na ostatnim, siódmym piętrze Apartament Prezydencki przeszedł w 2019 roku metamorfozę. Zaprojektowany przez francuskiego architekta wnętrz Didiera Gomeza, stylistyką i kolorystyką nawiązuje do lat 70., choć nie brakuje mu nowoczesnego charakteru. Ma powierzchnię 122 mkw, na którą składa się salon z biokominkiem, gabinet, sypialnia z garderobą, kuchnia oraz marmurowa łazienka z sauną fińską i jacuzzi. Apartament otrzymał nagrodę „Poland’s Leading Hotel Suite” w latach 2023 oraz 2024 w międzynarodowym konkursie World Travel Awards. Cena wynajmu apartamentu wynosi 15 tys. PLN.
Verte Autograph Collection, Warszawa
Hotel Verte (recenzja TUTAJ) z sieci Marriott International, którego siedzibą jest kompleks połączonych pałaców Branickich i Szaniawskich w sąsiedztwie Zamku Królewskiego, to estetyczna uczta dla oka. Dostojna architektura została zgrabnie połączona ze swobodnym pięknem wnętrz. Taki też jest Apartament Verte z wysokimi sufitami, o powierzchni 90 mkw podzielonej na salon i sypialnię. Z jego okien roztacza się widok na ulicę Miodową i pomnik warszawskiej Nike. Koszt wynajmu apartamentu zaczyna się od 4.000 PLN.
Heron, Gródek nad Dunajcem
Kiedy słyszę – Hotel Heron – od razu na myśl przychodzi mi jego niesamowita lokalizacja nad Jeziorem Rożnowskim i spektakularne zachody słońca. A gdyby do tego dodać prywatny taras z jacuzzi? Takie wrażenia czekają na gości apartamentu Sky Penthouse z wysokimi oknami, który ma powierzchnię ponad 200 mkw. Urządzony został w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Na uwagę zasługują detale – porcelana marki Wedgwood, głośniki BeoSound marki Bang&Olufsen, fotografie autorstwa Szymona Brodziaka. Apartament posiada pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną, sauną fińską i parową. Cena wynajmu apartamentu wynosi 12 tys. PLN.
Hotel Spa Dr Irena Eris, Polanica Zdrój
Apartament Grand to jedyny w swoim rodzaju elegancki apartament o powierzchni 100 mkw, podzielony na przestronny salon z wyjściem na taras oraz sypialnię z łożem renomowanej marki Hästens, garderobę i pokój kąpielowy. Opiekę nad gośćmi sprawuje osobisty kamerdyner, który wita szampanem, realizuje specjalne życzenia, dostarcza poranną prasę, rozpakowuje bagaże, dostarcza darmowe przekąski ze specjalnego menu. Z kolei hotelowy sommelier przygotowuje specjalną selekcję win do apartamentowego barku. Goście Apartamentu Grand mają gwarantowany stolik w hotelowej restauracji, darmowy room service i garaż, jak również możliwość gry w squasha, tenisa, bilard i kręgle. Koszt pobytu zaczyna się od 6.300 PLN.
H15 Luxury Palace, Kraków
H15 Luxury Palace (recenzja TUTAJ) to jeden z topowych hoteli w Krakowie, który okupuje imponujący Pałac Lubomirskich, w sąsiedztwie Muzeum Czartoryskich. Spośród 70 pokoi i apartamentów goście mogą wybrać Apartament Królewski i Apartament Prezydencki. Nie są to wprawdzie apartamenty, które swoją wielkością przypominałyby ich odpowiedniki w innych hotelach, odpowiednio 67 i 72 mkw, niemniej okazałe pod względem stylu. Można w nich poczuć klimat magnackiego przepychu z dawnych wieków – dekoracje freskowe, dzieła sztuki malarskiej i zdobniczej, kryształowe żyrandole, zabytkowe meble, w tym holenderskie i gdańskie szafy. Okładziny w pokojach kąpielowych zostały wykonane z najrzadziej występującego w przyrodzie żółtego marmuru. Koszt pobytu w obu apartamentach zaczyna się od 2.500 PLN.
Stradom House Autograph Collection, Kraków
Hotel Stradom House z sieci Marriott International szturmem podbił krakowski rynek, głównie za sprawą klubu Hedwig’s mieszczącego się w dawnej, zdesakralizowanej kaplicy. W ofercie noclegowej hotelu dostępny jest apartament Chapel Loft o powierzchni 155 mkw. W części dziennej znajduje się kompleks wypoczynkowy, biblioteka, 10-osobowy stół jadalniany, w pełni wyposażona kuchnia. Dodatkowo na wyposażeniu jest fortepian, gramofon oraz konsola do gier video. Koszt pobytu zaczyna się od 4.000 PLN.
Zdjęcia pochodzą ze stron wymienionych hoteli
Post a comment