Czym zaskoczyć Gości podczas Walentynek

reklama

(…)
– Niestety, nic specjalnego nie planujemy na Walentynki poza noclegiem.
– Dlaczego?
– Nie spodziewaliśmy się, że pozwolą na otwarcie hoteli.
– A co z kolacją walentynkową?
– Mogę zaproponować obiadokolację za 70 zł od osoby, która zostanie podana na tacy do pokoju.
– A co będzie do zjedzenia?
– Nie mamy gotowego menu. W momencie przyjazdu otrzymają państwo menu dnia z listą dań.
(…)

Tak wyglądała moja rozmowa telefoniczna z recepcjonistą jednego z hoteli wypoczynkowych klasy premium, kiedy zadzwoniłem z pytaniem o ofertę na Walentynki.
Zbliżający się weekend walentynkowy 12 – 14 lutego będzie dla wielu obiektów momentem ponownego otwarcia od czasu wprowadzenia lockdownu 27 grudnia 2020. Będzie także testem na kreatywność i odpowiedzią na pytanie, jak został wykorzystany czas przestoju.

Wyposzczeni Goście, po wielu tygodniach siedzenia w domu, rezerwują wszystko co popadnie. Są w stanie zaakceptować pewne ograniczenia w usługach wynikające z obecnych przepisów, natomiast nie będą tolerować niskiej jakości obsługi i po prostu braku poczucia gościnności. Po długim okresie przestoju pracownicy wracają do swoich zadań, ale z zaangażowaniem i chęciami bywa różnie.


zdj. fanpage hotelu Mercure Kasprowy 

Mimo, że restauracje w hotelach pozostają zamknięte, a posiłki mogą być podawane jedynie w usłudze room service’owej, to przy większej lub mniejszej dozie kreatywności można stworzyć romantyczną oprawę dla kolacji walentynkowej.
Jeśli stosować się do przepisów, które dopuszczają maksymalnie 50% obłożenia pokoi, to oznacza, że drugie tyle pokoi można przekształcić w prywatne saloniki jadalniane. Z kolei do zarezerwowanych pokoi i apartamentów, które mają większy metraż, można wstawić stoliki restauracyjne. No i są jeszcze salki konferencyjne. Baa! Nawet sala balowa cała do dyspozycji dla jednej pary.

 

W salonikach można ustawić rośliny, stworzyć nastrój za pomocą listew oświetleniowych LED, ustawić lampiony lub kandelabry, puścić muzykę z Frankiem Sinatrą, napompować helem balony w kształcie serc, rozsypać płatki róż na podłodze. W pokojach z wanną zapewnić olejek eteryczny i suszone kwiaty/zioła do kąpieli, świecę zapachową.

Na zdjęciach widać aranżację pod romantyczną kolację w postaci altany ozdobionej kwiatami, przygotowaną w foyer w przestrzeni konferencyjnej w hotelu Four Seasons Hampshire oraz dekorację pokoju z okazji zaręczyn w hotelu St.Regis Toronto (napis Marry Me można zastąpić Love).

 

 

Zaskoczcie Gości także aranżacją samego lobby i strefy recepcji. Wykorzystajcie to co macie, np. świecące, duże litery do słów Love lub Miłość, rozłóżcie czerwony dywan od wejścia do recepcji. Zamówcie papierową ramę do pamiątkowych zdjęć dla zakochanych z logo hotelu i hasztagiem do oznaczania fotek w mediach społecznościowych.

 


zdj. planujemyweselepl

W samych pokojach powitajcie Gości słodkimi wstawkami, np. czekoladki w kształcie serca w woreczkach, i dołączcie do nich liścik, że cieszycie się na ich przyjazd.

Nie potrzeba wydawać dużych pieniędzy. Potrzeba chęci.

 

Restauracja Epoka z Warszawy oferuje walentynkowe warsztaty gotowania i przygotowanie romantycznej kolacji w domu…

 

Walentynkowa dostawa do domu od hotelu Claridge’s w Londynie

 

Choć pamiętajcie, by dopasować atrakcje i ofertę do specyfiki swojego hotelu 🙂

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: