Blogerskie podsumowanie roku 2021

Pura Vida – tak pozdrawiają się Ticos, czyli Kostarykańczycy. Oznacza to czyste życie, samo życie, po prostu świetnie. Jest odzwierciedleniem ich podejścia do życia, w zgodzie z naturą, bez pośpiechu, jak na Latynosów przystało. Przez to Kostaryka należy do czołówki najszczęśliwszych narodów na świecie. To właśnie w Kostaryce żegnałem i witałem nowy rok. Rok 2021 kończyłem z poczuciem wdzięczności. Za życie. Za zdrowie. Za pracę. Za rodzinę. Za możliwość odkrywania świata.

Udało mi się odbyć kilka świetnych podróży po Europie, w tym na koło podbiegunowe w Szwecji, na Sycylię we Włoszech, wybrzeże Algarve w Portugalii, no i wróciłem do Nowego Jorku. Przy okazji doświadczyłem kolejnych znakomitych hoteli.
Przeprowadziłem ponad 30 szkoleń. Zrealizowałem po raz trzeci imprezę z okazji zapoczątkowanego przeze mnie Dnia Hotelarza 29 Lipca i zaangażowałem we wspólne inicjatywy liczne grono hotelarzy – Tydzień Wdzięczności Służbie Pięter, Hotelowy Tydzień Ziemii. Razem z Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego przeprowadziliśmy akcję Świątecznej Pomocy Hotelarzy, a na aukcję 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiliśmy szkolenie recepcyjne, które poprowadziłem razem z Kamilem Maroszkiem.

Z ciekawością patrzę w 2022 rok.

 

 

8 lat i ponad 2 miliony czytelników

W 2021 roku minęło 8 lat od kiedy prowadzę bloga.
To była spontaniczna decyzja, by zacząć pisać o tym co kocham, czyli hotele i podróże.
Dzielę się z Wami moimi doświadczeniami, obserwacjami i przemyśleniami jako zawodowy hotelarz. Przybliżam świat hoteli premium i luksusowych, to moja nisza, ale nie tylko. W kręgu moich zainteresowań są miejsca, które po prostu mają charakter.

Przy okazji sam się bardzo rozwinąłem w tym czasie jako hotelarz. Wciąż uczę się hotelarstwa i gościnności. Mam nadzieję, że dzięki artykułom Wy także dowiadujecie się czegoś nowego i inspirującego dla Waszych podróży i pracy.
Może niekiedy nie przebieram w słowach, jednak zależy mi na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa i blog jest moim narzędziem, by ten cel osiągać. W przeciwnym razie byłbym po prostu kimś, kto robi sobie fotki w ładnych hotelach. To zostawiam innym.

Przyjaciółka Magda pyta mnie regularnie – Karol, a kiedy napiszesz książkę? Napiszę, napiszę. Spis treści już jest, ale ciągle zbieram doświadczenia.
Dziękuję, że jesteście i towarzyszycie mi w tej pasji, a część z Was nawet ją podziela. Wtedy pisanie nabiera większego sensu.

 

 

Blogerskie TOP 10

Oto Top 10 artykułów, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród czytelników w minionym roku…

Savoir vivre hotelowy – czyli jak zachować się w hotelu klasy premium 

Efekt WOW, co czyni obsługę Gościa wyjątkową

Ekskluzywne doświadczenie Spa

Jak luksusowe hotele pomagają swoim gościom doświadczyć autentyczności miejsca 

Luksus tkwi w szczegółach 

Wywiad z Łukaszem Prendke 

Tylko u was takie zasady panują – czyli czego goście hotelowi nie rozumieją

Napiwek za obsługę – obowiązek, czy tylko dobry zwyczaj 

Guest Experience w praktyce na przykładzie Housekeepingu 

Orient Express wraca na tory 

 

Hotelowe recenzje 2021

VILLA VITA PARC RESORT & SPA W PORTUGALII

Zrzeszony w The Leading Hotels of the World, Vila Vita Parc Resort & Spa w Portugalii prezentuje bardzo wysoki standard, którego doświadczyłem w topowych hotelach międzynarodowych marek. Jednak co szczególnie wyróżnia ten resort, to zaangażowany personel.

RECENZJA

 

HOTEL BAIRRO ALTO W LIZBONIE

Niegdyś znany jako Grand Hôtel de L’Europe, dzisiaj Hotel Bairro Alto kontynuuje historię jednego z wiodących hoteli w Lizbonie.
Generalnie doświadczenie pozytywne. Wyjeżdżałem z przekonaniem, że warto było się tu zatrzymać. Jednak miała miejsce sytuacja, która naturalnie miała prawo się zdarzyć, ale pokazuje, jak ważna jest komunikacja z gościem, postawa proaktywna pracowników obsługi i próba zaradzenia problemowi.

RECENZJA

 

HOTEL THE HOXTON W RZYMIE

Po doświadczeniach pobytu w hotelach The Hoxton w Paryżu i w Nowym Jorku, byłem bardzo ciekaw 10. w kolekcji marki hotelu w Rzymie, który został otwarty w maju tego roku. Londyńskie Ennismore Design Studio przekształciło modernistyczny budynek w lifestylową przestrzeń, która przyciąga gości szukających niebanalnych miejsc pobytu. Wrażenia generalnie na plus, jednak pojawiło się jedno ALE.

RECENZJA 

 

HOTEL FOUR SEASONS WE FLORENCJI 

Kiedy jeszcze pracowałem w Four Seasons Hampshire w 2008, trwały przygotowania do otwarcia hotelu Four Seasons we Florencji, jednego z najpiękniejszych hoteli tej marki na świecie. Marzyłem, aby któregoś dnia móc doświadczyć pobytu w nim. I taka okazja nadarzyła się w końcu w tym roku.

RECENZJA 

 

HOTEL H15 PALACE W KRAKOWIE

Przy ulicy św. Jana w Krakowie pod numerem 15 otwarty został pięciogwiazdkowy hotel H15 Palace. Adres nie byle jaki, bo to dawny Pałac Lubomirskich, jednego z najpotężniejszych rodów magnackich. H15 Palace pełni rolę galerii sztuki, która definiuje ten hotel i jest jego integralną częścią. W połączeniu z historią i współczesnym designem powstał obiekt unikalny, który może przyciągać znanych i zamożnych.

RECENZJA

 

HOTEL LE MONUMENTAL PALACE W PORTO

Przynależący do prestiżowego zrzeszenia The Leading Hotels of the World, hotel Le Monumental Palace w Porto to produkt na wysokim poziomie. Jest centralna lokalizacja, elegancki wystrój, wysokiej klasy restauracja, dostępny konsjerż, a jednak wyjeżdżałem z mieszanymi odczuciami.

RECENZJA 

 

HOTEL ST. REGIS W WENECJI 

To niesamowite uczucie płynąć wzdłuż długiego na prawie 4 kilometry Canale Grande prywatną taksówką pokrytą polerowanym mahoniem, mijać po drodze weneckie pałace z renesansowymi fasadami, most Rialto, pozdrawiających gondolierów ubranych w charakterystyczne pasiaste koszulki i słomkowe kapelusze z czerwoną wstążką. Tak rozpoczęło się moje doświadczenie pobytu w hotelu marki St.

RECENZJA

 

HOTEL KEMPINSKI W DREŹNIE

Crafting beautiful moments – brzmi hasło reklamowe hotelu Taschenbergpalais Kempinski w Dreźnie. Jednak gdyby nie logo marki Kempinski Hotels, powiedziałbym, że to przeciętny hotel skategoryzowany po prostu na 5* jakich wiele. Cała wartość historyczna budynku i marki prysła. Parodia luksusu.

RECENZJA

 

HOTEL ROCCO FORTE VILLA W PALERMO 

Ikoniczny hotel Villa Igiea w stolicy Sycylii był niemym świadkiem scen z życia lokalnych elit, europejskiej arystokracji i słynnych gwiazd filmowych, które w nim gościły. Prezentuje klasykę luksusowego hotelarstwa zarówno w sferze wystroju, wyposażenia, jak i obsługi. Jest przykładem na to, jak niewiele trzeba, aby zadbać o maksymalny komfort gościa, bo na tym właśnie polega luksusowa usługa hotelowa.

RECENZJA 

 

DIMORA DELLE BALZE NA SYCYLII

Zbierając doświadczenia, nie szukam po prostu ładnych hoteli. Estetycznych wnętrz jest mnóstwo. Przede wszystkim szukam gościnności w wyjątkowych przestrzeniach. Na początek swoich sycylijskich wakacji zatrzymałem się w Dimora Delle Balze. Miejsce, które pachnie lawendą i rozmarynem, a ciszę otoczenia przełamuje cykanie świerszczy i cykad oraz szczebiot jaskółek.

RECENZJA 

 

HOTEL PURO STARE MIASTO

Centralna lokalizacja, oryginalny design, sztuka autorstwa lokalnych artystów, dobre jedzenie, nowoczesne technologie czyniące pobyt bardziej komfortowym i swobodna atmosfera. To charakteryzuje markę PURO Hotels. Puro Hotel Kraków Stare Miasto przeszedł całkowitą metamorfozę wnętrz. Efekt zmian jest znakomity.

RECENZJA

 

HOTEL PODKLASZTORZE W SULEJOWIE

Pomnik Historii RP, jeden z najlepiej zachowanych obiektów cysterskich w Europie, niemy świadek wiekowych wydarzeń. Dziś przyjmuje Gości jako Hotel Podklasztorze. Położony w malowniczej dolinie rzeki Pilicy. Miejsce, do którego chętnie się wraca.

RECENZJA 

 

ICE HOTEL W SZWECJI

Pobyt w Ice Hotel to było przeżycie inne, niż większość do tej pory. Prawdziwe Guest Experience, doświadczanie lokalności pełnymi garściami w zimowych rękawiczkach. Miło było się wyrwać choć na chwilę do innej rzeczywistości. 3.5-letni Leon, syn mojej znajomej, który codziennie obserwował umieszczane przeze mnie relacje na Instagramie, powiedział, że to była jego ulubiona bajka.
Doskonałe podsumowanie. Wizyta w Laponii to była bajka.

RECENZJA

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: