Blogerskie podsumowanie roku 2020

Ahh, co to był za rok! Nie powiem jednak, że był dla mnie fatalny.
Przede wszystkim nie zabrakło zdrowia i życzliwych ludzi wkoło.

Nie zrealizowałem wszystkich planów podróżniczych, ale rozpocząłem rok fantastyczną wyprawą po Antypodach i Polinezji, spędziłem wakacje w słońcu Toskanii, miałem okazję odkryć więcej krajobrazowych uroków Polski i doświadczyć znakomitych hoteli.

Z powodu kryzysu przeprowadziłem mniej szkoleń, ale wciąż było ich sporo.
Udało się zrealizować po raz drugi świetną imprezę z okazji zapoczątkowanego przeze mnie Dnia Hotelarza 29 Lipca i zaangażować we wspólne inicjatywy z licznym gronem hotelarzy – Świąteczna Pomoc Hotelarzy i kampania „Drodzy Goście, tęsknimy za Wami”.

Dziękuję losowi, że ten rok był mimo wszystko zwyczajnie dobry i osobom, które się do tego przyczyniły. Dziękuję moim Klientom.

Z nadzieją patrzę w nowym rok.

P.S. ***** ***

 

7 lat i 1.8 miliona czytelników

W 2020 roku minęło 7 lat od kiedy prowadzę bloga.
To była spontaniczna decyzja, by zacząć pisać o tym co kocham, czyli hotele i podróże.
Dzielę się z Wami moimi doświadczeniami, obserwacjami i przemyśleniami jako zawodowy hotelarz. Przybliżam świat hoteli premium i luksusowych, to moja nisza, ale nie tylko. W kręgu moich zainteresowań są miejsca, które po prostu mają charakter.

Przy okazji sam się bardzo rozwinąłem w tym czasie jako hotelarz. Wciąż uczę się hotelarstwa i gościnności. Mam nadzieję, że dzięki artykułom Wy także dowiadujecie się czegoś nowego i inspirującego dla Waszych podróży i pracy.
Może niekiedy nie przebieram w słowach, jednak zależy mi na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa i blog jest moim narzędziem, by ten cel osiągać. W przeciwnym razie byłbym po prostu kimś, kto robi sobie fotki w ładnych hotelach. To zostawiam innym.

Przyjaciółka Magda pyta mnie regularnie – Karol, a kiedy napiszesz książkę? Napiszę, napiszę. Spis treści już jest, ale ciągle zbieram doświadczenia.
Dziękuję, że jesteście i towarzyszycie mi w tej pasji, a część z Was nawet ją podziela. Wtedy pisanie nabiera większego sensu.

 

Blogerskie TOP 10

Oto Top 10 artykułów, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród czytelników w minionym roku…

Savoir vivre hotelowy – czyli jak zachować się w hotelu klasy premium 

Jak pozytywnie zaskoczyć i zachwycić Gościa w hotelu

Nowe zasady obsługi w hotelu w czasie pandemii koronawirusa 

Jak przygotować hotel do ponownego otwarcia 

15 irytujących zachowań Gości w hotelu

Wywiad z dr Marcinem Szymflem o hotelarstwie w czasach pandemii 

Efekt WOW, czyli co czyni obsługę Gościa wyjątkową

Współczesna luksusowa usługa hotelowa 

Czego o obsłudze Gości można się nauczyć z filmu Pretty Woman

Ekskluzywne doświadczenie Spa

 

Hotelowe recenzje 2020

W 2020 roku odwiedziłem prywatnie i służbowo blisko 40 hoteli w Polsce i za granicą. Oto recenzje tych, które wyróżniły się charakterem, designem, historią, a część z nich znakomitą obsługą.

ST. REGIS, BORA BORA

Bora Bora to najsłynniejsza wyspa Polinezji Francuskiej. Otoczona koralowym atolem, który zamknął niczym w ramę lekko falujące wody Pacyfiku. Promienie tropikalnego słońca odbijają się w turkusowej lagunie opływającej charakterystyczny, zazieleniony szczyt Otemanu. Spędziłem kilka wyjątkowych dni w jednym z dwóch topowych resortów na wyspie.

RECENZJA

 

PURO WARSZAWA

Popularny wśród spacerowiczów Pasaż Wiecha i ulica Chmielna, Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK, ikoniczna Rotunda i nowy Widok Tower (dawny Uniwersal). Wszystko to w ścisłym centrum Warszawy. A kilka kroków dalej, na końcu cichej ulicy Widok położony jest hotel PURO. Lokalizacja idealna dla hotelu, który czerpie z energii miasta i dla jego gości, którzy chcą poczuć klimat sąsiedztwa i sprawiają, że miasto tętni życiem.

RECENZJA

 

KIMURA GLAMPING

Jest takie miejsce, w którym możesz rozkoszować się naturą i cieszyć chwilą. Kimura Glamping. Jakieś 30 minut od centrum Warszawy.
Tabliczka informacyjna na parkingu wskazuje pieszą drogę do celu. Ścieżka wiedzie przez…magiczny las. Szum liści, na gałęziach wiszą dekoracyjne klatki dla ptaków wyłożone mchem i tkane łapacze snów.

RECENZJA

 

MASURIA ARTE

Masuria Arte to ekskluzywna enklawa nad jeziorem Stackim, na krańcu Krainy Tysiąca Jezior. Zarezerwowana wyłącznie dla gości.
Panuje tu kameralna atmosfera. Dwór przypomina bardziej letnią, prywatną rezydencję, do której właściciele zapraszają swoich przyjaciół, niż zwyczajny resort wypoczynkowy. Niezwykle stylowe wnętrza zaprojektowane zostały z dbałością o każdy detal.

RECENZJA

 

BELMOND VILLA SAN MICHELE, FLORENCJA 

Niegdyś 15-wieczny klasztor Franciszkanów, w którym zatrzymał się cesarz Napoleon Bonaparte. Dziś, hotel Villa San Michele, zarządzany przez luksusową markę Belmond, z panoramicznym widokiem na miasto Medyceuszy, Dantego, Da Vinciego i Santiego. Miejsce, w którym można poczuć atmosferę epoki renesansu.

RECENZJA

 

LES ROCHES ROUGES, SAINT RAPHAEL 

Na Lazurowe Wybrzeże warto się wybrać o każdej porze roku. Jedynie dwie godziny bezpośredniego lotu, a lądujemy niemal w centrum pięknej Nicei nad Zatoką Aniołów. Tym razem celem mojej podróży był Hôtel Les Roches Rouges, położony w pobliżu miejscowości Saint-Raphaël. Wyjątkowa lokalizacja, lazurowo-turkusowe bezkresne wody, ciepły klimat, szum morza, kameralne i designerskie wnętrza tworzą prawdziwie ekskluzywne doświadczenie.

RECENZJA

 

ZAMEK KARPNIKI 

Zamek Karpniki to nie byle jakie miejsce. Jego historia sięga 15. wieku i związana jest ze znakomitymi rodami śląskimi. Jednym z właścicieli zamku był brat króla pruskiego, książę Wilhelm von Preussen i jego małżonka księżna Marianna. Podczas pobytu w zamku można nocować w tych samych pokojach, w których nocowała np. królowa Maria Bawarska, czy córka brytyjskiej królowej Wiktorii – księżniczka Alicja.

RECENZJA

 

PAŁAC KAMIENIEC 

Dolny Śląsk zwany jest Polską Doliną Loary. Podobnie jak w historycznej krainie Francji, znajduje się tu wiele przepięknych zamków i pałaców. Niektóre zapomniane i niszczejące, czekające na lepszy los. Inne w pełni odnowione, będące powodem westchnień lokalnych mieszkańców i turystów. Jednym z takich obiektów jest Pałac Kamieniec w Kotlinie Kłodzkiej.

RECENZJA

 

THE BRIDGE MGALLERY WROCŁAW 

Położony na urokliwym Ostrowie Tumskim, najstarszej części Wrocławia, w otoczeniu zabytków sakralnych, hotel The Bridge MGallery jest mostem łączącym przeszłość – wielowiekową historię i kulturę – z teraźniejszością, który inspiruje do doświadczenia lokalności.

RECENZJA

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: