Bądźmy odpowiedzialni

reklama

W ostatni weekend miałem okazję pozwiedzać kilka ciekawych atrakcji turystycznych. Poza Sulejowem, także Piotrków Trybunalski, Inowłódz i Radziejowice. Pogoda zachęcała do spacerów i aktywności w gronie rodziny i przyjaciół. Po dwóch miesiącach kwarantanny ludzie poczuli się swobodnie. Wielu jednak zbyt dosłownie i choć będąc w bliskim towarzystwie innych, obcych osób, nie nosili maseczek. Być może część z tych osób jest zwolniona z przestrzegania tego obowiązku, ale większość raczej celowo nie zakrywała ust i nosa.

Pamiętajmy, że tu nie chodzi o nasze prawo do wolności i swobody decyzji, ale przede wszystkim o prawo innych do bezpiecznego przebywania w miejscach publicznych. Nie mówiąc o prawnym obowiązku noszenia maseczek, którego celem jest (nie chcę dyskutować czy słusznym lub nie) nie tylko ochrona nas samych, ale również współobywateli przed zakażeniem z naszej strony. Sytuacja epidemiczna rodzi ryzyko zachwiania relacji i zaufania między ludźmi. Nie powinniśmy doprowadzać do sytuacji, w której zaczynamy patrzeć na siebie z podejrzliwością i niechęcią.

Słyszę o przypadkach ignorowania przez gości hotelowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, które wyraźnie mówią o tym obowiązku. Podobnie jak o zachowaniu odległości w stosunku do osób niebędących naszą rodziną lub bliskimi znajomymi.
Gospodarz miejsca (obsługa hotelowa) ma prawo poprosić nas o stosowanie się do zasad. Jest to jednak niezręczne, więc nie doprowadzajmy do takiej sytuacji. Jak również sytuacji, w której inny gość może napisać w Internecie szkodliwe dla wizerunku obiektu zażalenie na brak egzekwowania zasad przez personel.
Szanujmy starania hoteli do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku wszystkim gościom. Bądźmy odpowiedzialni. Dawajmy przykład innym.
Podobnie jak nie inicjujmy kontaktu fizycznego z personelem. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z gośćmi, mogą w zamian na powitanie wykonać taki oto bardzo wymowny gest – prawa dłoń na sercu – który znam chociażby z luksusowych hoteli marki One&Only i Aman.

#WypocznijBezpiecznie
www.ighp.pl/wypocznijbezpiecznie

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: