AccorHotels otworzy hotele pod legendarną marką Orient-Express

reklama

Francuski narodowy przewoźnik kolejowy SNCF podpisał strategiczne partnerstwo z rodzimą grupą hotelową AccorHotels w celu ożywienia legendarnej marki Orient-Express i stworzenia kolekcji luksusowych hoteli w wyjątkowych lokalizacjach.

SNCF sprzedały AccorHotels połowę udziałów marki Orient-Express, której są właścicielem od końca lat 70-tych ubiegłego wieku, kiedy pociąg zakończył regularne kursowanie.
W tym roku minęły 134 lata od czasu, gdy pierwszy pociąg pod nazwą Orient-Express wyruszył z Paryża do Stambułu. Miało to miejsce dokładnie 4 października 1883 roku. Trasa przejazdu tego luksusowego pociągu obejmowała główne europejskie miasta. Był również okres, gdy Orient-Express zatrzymywał się w Polsce. Pociągiem podróżowały znakomite osobistości – król Bułgarii Ferdynand, rosyjski pisarz Lew Tołstoj, czy aktorka Marlene Dietrich. Warto też wspomnieć o znanych szpiegach, jak Lawrence z Arabii i Mata-Hari.

Siedem odrestaurowanych wagonów z lat dwudziestych ubiegłego stulecia, które są w posiadaniu SNFC, będzie można wynająć do zorganizowania prywatnych podróży i imprez. Zostanie także stworzony specjalny fundusz, którego celem będzie ochrona dziedzictwa Orient-Expressu. SNCF ma także pomysł wznowienia regularnego kursowania historycznych pociągów z Paryża do Stambułu, oraz stworzenia kolekcji toreb podróżnych i walizek pod marką Orient-Express.


zdjęcia: Jérôme Galland | SNCF

Ale Orient-Express to nie tylko kolej. W 1976 roku powstała firma Orient-Express Hotels Ltd., na podstawie licencji od SNCF, która zarządzała hotelami tej marki. W 2014 roku firma zmieniła nazwę na Belmond Ltd., po tym jak rozwiązała umowę z SNCF.
Belmond obecnie zarządza 45 hotelami, w tym hotelem Cipriani w Wenecji, Reid’s Palace na Maderze, Mount Nelson w Kapsztadzie i Copacabana Palace w Rio de Janeiro, oraz kilkoma statkami rzecznymi, pociągami turystycznymi i restauracjami na całym świecie. Dodatkowo Belmond jest operatorem prywatnej kolei Venice Simplon-Orient-Express, która została założona w 1982 roku i kursuje na trasie Londyn – Wenecja. Składa się z odrestaurowanych oryginalnych wagonów firmy Wagon-Lits z lat dwudziestych i trzydziestych 20. wieku.

I właśnie AccorHotels ma odtworzyć teraz Orient-Express jako markę hotelową
Do portfolio grupy AccorHotels, właściciela polskiej grupy hotelowej Orbis, należy 26 marek hotelowych, w tym jedne z moich ulubionych Raffles, SO Sofitel i MGallery. Orient-Express ma być pozycjonowany pomiędzy marką Raffles a Fairmont.

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: