AC Hotel by Marriott Wrocław – recenzja

reklama

W bezpośrednim sąsiedztwie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, został właśnie otwarty pierwszy w Polsce AC Hotel by Marriott.
Marka AC Hotels należy do największej grupy hotelowej Marriott International, w której portfolio znajduje się aż 30 marek. Obecnie na całym świecie działa ponad 80 hoteli tej marki, m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Danii, Turcji, Francji i USA. Twórcą AC Hotels jest hiszpański hotelarz Antonio Catalan, który stworzył markę typu lifestyle, dedykowaną dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych, żyjących aktywnie, ceniących minimalizm i najwyższą jakość.

Budynek przy Placu Wolności 10 z imponującą fasadą, w którym znajduje się hotel, pochodzi z 1875 roku. Miejsce było kiedyś siedzibą Banku Rzeszy. Na potrzeby funkcji hotelowej, nadbudowano dwie dodatkowe kondygnacje. Wiele elementów wystroju wnętrza zostało odrestaurowanych, w tym robiące wrażenie podwoje, ogromne, drewniane drzwi wejściowe. W części restauracyjnej znajdziemy kolejny historyczny element – to ważące niemal tonę zabytkowe kraty z herbem Wrocławia z czasu funkcjonowania banku. W wewnętrznym patio, służącym jako przestrzeń dodatkowa restauracji oraz miejsce pod eventy, odtworzono oryginalną cegłę, przywracając oryginalny wygląd ceglanej elewacji z 1875 roku. Inwestorzy odtworzyli także dwa zabytkowe gryfy strącone z elewacji budynku podczas wojny. W momencie, gdy myślano, że przepadły na zawsze, zostały odnalezione w piwnicy budynku. Dziś ponownie zdobią ścianę frontową hotelu.

Czterogwiazdkowy AC Wrocław to bardzo stylowy hotel, którego wnętrza urządzone są nowocześnie, a przy tym bardzo elegancko.

Otrzymałem pokój typu Comfort King Terrace na ostatnim piątym piętrze. I faktycznie był bardzo komfortowy. Przestronny pokój urządzony w ciepłych barwach wyposażony w bardzo duże łóżko z pościelą z pierza, co już nie spotyka się często. Przestrzeni dopełniają wysokie okna, stanowiące całą powierzchnię frontowej ściany budynku, przez które wychodzi się na taras z widokiem na Plac Wolności i bryłę Narodowego Forum Muzyki.

Pokoje wyposażone są w telewizory i system telewizyjny marki Samsung. Wysoka jakość obrazu i rozmiar telewizora (55 cali) zapewniają komfort oglądania z łóżka. System telewizyjny umożliwia podłączenie do telewizora swojego smartfona po sieci Wi-Fi, dzięki czemu można odtwarzać na telewizorze swoje pliki muzyczne i filmowe, czy zalogować się do swojego konta na Netflix i Youtube.

Każdy pokój wyposażony jest w kapsułkowy ekspres do kawy i czajnik, oraz deskę i żelazko, co jest bardzo wygodne. Łazienka w moim pokoju miała wannę z funkcją prysznica i dodatkowo bidet.

AC Hotel by Marriott Wrocław posiada łącznie 91 pokoi w 3 kategoriach – Standard, Comfort i Junior Suite.

Jak na lifestylowy hotel przystało, centralnym punktem hotelu jest AC Lounge z Restauracją Fuego i drink barem, niegdyś sala operacyjna banku, tworzący wspólną przestrzeń. Atmosfery miejsca nadaje współczesna muzyka, liczne sofy i fotele, ściana z kominkiem, biblioteczka, oraz obrazy wykonane ze zdjęć, których autorką jest pani Joanna, pracująca na co dzień w dziale personalnym hotelu.


Wygodna przestrzeń do wspólnej pracy znajdująca się w strefie AC Lounge

Sztuka stanowi istotny element AC Hotel Wrocław. Ścianę w wysokim wejściowym holu zdobi „Perspektywa” autorstwa wrocławskiego artysty Sławomira Miazgi. Również w holu, jak i na patio, znajdują się rzeźby, które wykonał Piotr Sopel, przypominające swoim kształtem instrumenty muzyczne, co oczywiście nawiązuje do NFM.

Ofertę hotelu niebawem wzbogaci autorska winiarnia zlokalizowana w piwnicach dawnego skarbca. Za stoły degustacyjne służyć będą, odnalezione w budynku, ciężkie sejfy z drewnianymi blatami.

W podziemiu znalazło się miejsce na 15-metrowej długości basen, jacuzzi, strefę saun, siłownię oraz gabinet masażu.

Przy recepcji znajduje się całodobowy sklepik z napojami, alkoholami i upominkami.

Zespół pracowników jest bardzo młody. Widać, że się rozkręcają i niektórzy potrzebują jeszcze nabrać pewnego obycia z gośćmi. To właśnie od personelu, jego otwartości i zaangażowania zależy z jakimi wrażeniami wyjadą goście. Na wyróżnienie zasługuje niewątpliwie obsługująca mnie w restauracji pani Wiktoria, kompetentna w kwestii win, serdeczna i komunikatywna.

AC Hotel Wrocław to miejsce, w którym trzeba być.

No i koniecznie trzeba pójść na koncert do Narodowego Forum Muzyki 😉

Trochę liczb:
Pokój – od 450 zł
Śniadanie bufetowe – 85 zł
Tapasy – 17 zł

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: