Otwarcie już dwóch hoteli pod marką Mövenpick w Polsce zostało ogłoszone w ostatnim czasie.

Pierwsza inwestycja powstaje w Zakopanem, w miejscu dawnego internatu sportowego Imperial przy ulicy Oswalda Balzera, przy skrzyżowaniu tras na Morskie Oko, Krupówki i Kuźnice. W starym budynku z lat 20. dwudziestego wieku mieścić się będzie 15 pokoi i gastronomia, a w nowo wybudowanej części kolejnych 115 pokoi i sześć trzypokojowych apartamentów oraz centrum spa & wellness z basenem i taras widokowy na dachu. Inwestorem jest firma Wrocław Hotel Invest 2 Artura Kozieji, który otworzył hotele Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill koło Karpacza i prowadzi aktualnie inwestycje hoteli Radisson Blu w Ostródzie i Campanile w Warszawie. Otwarcie zaplanowano na koniec 2022 roku, a szacowany koszt to 60 milionów złotych.

Drugi pięciogwiazdkowy resort powstanie w Kołobrzegu, przy ulicy Sułkowskiego, tuż nad Bałtykiem. Będzie oferował 266 pokoi, w większości z balkonami i z widokiem na morze. Do dyspozycji znajdzie się także restauracja, lobby bar, basen i saunarium oraz centrum spa i powierzchnia konferencyjna. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestorem jest giełdowa spółka Marvipol Development, która buduje Uniq Tower na warszawskiej Woli z pięciogwiazdkowym condohotelem pod marką Royal Tulip.

Marka Mövenpick powstała w Szwajcarii w 1973 roku, ale jej związki z hotelarstwem sięgają lat 40. W swoim portfolio posiada obecnie ponad 80 obiektów w Europie, Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. W 2018 roku francuska sieć Accor przejęła markę Mövenpick za sumę 482 milionów euro.
Jest ona pozycjonowana jako marka premium, nie luksusowa. Pod tą marką działają hotele miejskie skategoryzowane zazwyczaj na cztery gwiazdki i resortowe skategoryzowane na pięć gwiazdek. Polskie obiekty tej marki będą skategoryzowane na pięć gwiazdek, ale to wcale nie przesądza o ich luksusowości.


Mövenpick Hotel Lausanne 4*, Szwajcaria


Mövenpick Resort El Sokhna 5*, Egipt


Mövenpick Resort & Spa Tala Bay Aqaba 5*, Jordania


Mövenpick Hotel Berlin Am Potsdamer Platz 4*, Berlin


Movenpick Hotel Malatya 5*, Turcja


Mövenpick Resort & Spa Karon Beach Phuket 5*, Tajlandia

Komentarze

komentarzy