Według zapowiedzi inwestora, spółki z Grupy Portfel Inwestycyjny, Hotel AC Marriott Kraków ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie na koniec 4. kwartału.
Hotel AC Marriott Kraków powstaje przy Al. 3 Maja, nieopodal Parku Jordana i Błoni Krakowskich. To największy obiekt tej sieci w Europie. Do dyspozycji gości przeznaczonych zostanie aż 300 pokoi.
Budynek zaprojektowała krakowska pracownia B2 Studio. Natomiast wnętrza pracownia Tremend.

Paleta barw – brązy, ciepłe biele i beże – jest charakterystyczna dla marki AC Marriott. Całości dopełniają elementy z drewna, duża ilość roślin w postaci ozdobnych monster w donicach i zielonych ścian oraz sztuka – obrazy i rzeźby. Recepcję zdobić będzie dekoracyjna, pozłacana instalacja. Od wejścia widoczny będzie bar, który stanowi centralną część każdego hotelu marki AC Marriott. Goście będą mogli skorzystać ze strefy co-workingowej, biblioteki oraz sklepu.

Hotel będzie wyposażony w sześć sal konferencyjnych – jedną dużą z możliwością podziału na dwie części oraz pięć o nieco mniejszej powierzchni.
Do dyspozycji gości dostępna będzie również strefa SPA, basen oraz siłownia. Tu również konsekwentnie zastosowano brązy i beże, dużą ilość drewna, a także naturalną zieleń na ścianach. Przytulne oświetlenie sprzyja relaksowi.

Projekt części publicznych jest ciekawy, przyjemny dla oka. Szczególnie podoba mi się strefa basenowa. Projekt pokoi jest zunifikowany dla wszystkich hoteli, więc w tym względzie raczej niczym nie zaskoczy.
AC Marriott Kraków będzie drugim hotelem tej marki w Polsce, po AC Marriott Wrocław (recenzja TUTAJ). W planach jest także hotel w Poznaniu i Warszawie (szczegóły TUTAJ).

Komentarze

komentarzy