Czerwiec to miesiąc, w którym co roku w Europie i Ameryce przez stolice i inne największa miasta przechodzą kolorowe parady „Gay Pride Parade” propagujące równouprawnienie ludzi niezależnie od ich orientacji seksualnych. Na paradach tych swoje poparcie dla społeczności LGBT (skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transseksualnych) demonstrują także firmy, pokazując szacunek dla swoich klientów i pracowników. W tym roku z powodu pandemii parady się nie odbywają.

Oczywiście ma też to swój wymiar biznesowy, gdyż dzięki takiemu wsparciu marki chcą się wyróżnić i zabiegają o klienta. Badania pokazują, że młodsi konsumenci chętniej kupują produkty i usługi od marek, które są odpowiedzialne społecznie i chętniej polecają te firmy znajomym.

Nie inaczej jest z markami hotelowymi, które opierają budowanie swojego wizerunku na wartościach bliskich swoim gościom. Na swoich stronach internetowych, w swoich mediach społecznościowych, a także biorąc udział w paradach, komunikują poparcie dla praw człowieka i równouprawnienia. Marki hotelowe i poszczególne hotele organizują imprezy oraz oferują specjalne pakiety dla osób homoseksualnych.

Czytaj więcej… Nie bądź obojętny

W Polsce ten temat jest wciąż wrażliwy i hotele nie chcą się narażać na hejt w sieci. Nawet hotele należące do międzynarodowych sieci (które globalnie wprost wyrażają swoje wsparcie) generalnie nie podejmują tego tematu w miediach społecznościowych.
Jedynym wyjątkiem w tym roku jest hotel Hilton Warsaw. Rok temu był hotel Moxy Warsaw Praga z sieci Marriott International (obecnie hotel nie posiada indywidualnego profilu w mediach społecznościowych). Z kolei w 2018 roku AccorHotels Polska umieściło serię postów w kontekście Parad Równości, jednak zaprzestało kontynuacji.

 

HILTON WARSAW

 

MOXY WARSAW PRAGA 

 

KOSSAK KRAKÓW

 

ACCORHOTELS

 

FAIRMONT HOTELS & RESORTS (SIEĆ ACCORHOTELS)

 

INTERCONTINENTAL HOTELS GROUP

 

KIMPTON HOTELS (SIEĆ INTERCONTINENTAL HOTELS GROUP)

 

HOTEL INDIGO (SIEĆ INTERCONTINENTAL HOTELS GROUP)

 

HILTON

 

HYATT HOTELS & RESORT

 

RADISSON HOTEL GROUP

 

THE HOXTON HOTELS

 

CLARIDGE’S LONDON

 

CITIZEN M HOTELS

 

INK HOTEL AMSTERDAM

 

ACE HOTELS

 

FOUR SEASONS

 

MOXY HOTELS (SIEĆ MARRIOTT INTERNATIONAL)

 

W HOTELS (SIEĆ MARRIOTT INTERNATIONAL)

 

THE BEEKMAN NEW YORK

 

MARRIOTT INTERNATIONAL

Komentarze

komentarzy